Malowanie na Kamieniach

Oryginalnym sposobem tworzenia sketchnotki może być użycie jako tła zwykłych kamieni. I nie jest to bynajmniej coś nowego. Już 40 tys. lat temu nasi przodkowie opowiadali jak widzą świat, rysując na skałach tzw. piktogramy.

Jednak takie ozdabianie kamieni nie jest wyłącznie domeną człowieka pierwotnego. To również współczesny, coraz popularniejszy trend.

Sama idea narodziła się w USA, ale niespodziankę w postaci pomalowanego kamienia, zawierającego np. pozytywny przekaz, możesz znaleźć obecnie w każdym zakątku naszej planety. W epoce Facebooka malowanie kamieni urosło wręcz do rangi globalnej zabawy.

Malowanie na Kamieniach - sketchnotka
Malowanie na Kamieniach

Jak to działa? Na odwrocie kamienia z własnoręczną sketchnotką, możesz np. umieścić nazwę dedykowanej grupy na Facebooku. Potem ukryć go i poczekać, aż ktoś znajdzie i ogłosi to na Twojej grupie. Dzięki temu możesz prześledzić całą podróż sketchnotkowego kamienia.

przeczytaj także


Ale może to być również tylko rodzinna zabawa. Wystarczy zmobilizować bliskich do umieszczenia własnych sketchnotek na znalezionych podczas wakacji kamieniach i cieszyć oczy ich widokiem w oczekiwaniu na kolejny urlop.

sketchnotka na kamieniu
Malowanie na Kamieniach