Tym razem online. Tak, 30 kwietnia 2020 roku Dolnośląska Grupa Regionalna IPMA Polska spotkała się online. W czasie kwarantanny, ograniczeniach w kontaktach międzyludzkich postanowiliśmy przenieść nasze spotkanie „do sieci”.
„Czarny Łabędź wylądował czyli jak zarządzać Portfolio Management w czasie kryzysu i przygotować się na to co będzie „jutro”?” Gośćmi, występującymi, byli Jakub Lasota i Krzysztof Janusz, KJ z firmy Qvistorp SA

przeczytaj także

  • Jak nauczyć się interwałów?
    Nauka interwałów. Dlaczego to jest takie ważne? Uczę się muzyki, teorii muzyki. Uczę się grać na gitarze a wiedza o odległościach między dźwiękami jest ważna. Ważna dla budowy akordów, dla budowy skal, dla umiejętnego przeniesienia jest wiedzy na gryf gitary.
  • Plan dnia – sketchnotka
    Cel bez planu to tylko życzenie. Niezależnie od tego, czy chcesz zaplanować zadania zawodowe, wypracować nawyk
  • Grywalizacja Pokolenie graczy – sketchnoting
    Lubimy rywalizację. Lubimy pokazywać swoje osiągnięcia. Każdy w inny sposób i na innym polu. I właśnie na tym koncentruje się grywalizacja.

Pandemia wpływa na nasze życie prywatne jak i działalność firm. Realizowane przez firmy inicjatywy i projekty. Przedstawiciele Qvistrop S.A. zaprezentowali podejście do zarządzania portfelem projektów. Etapy i działania jakie należy podjąć by dostosować portfel projektów do aktualnej sytuacji, informować interesariuszy i zespoły projektowe i decydować o działaniach dla projektu: wstrzymać, zmieniać czy może pozostawić bez zmian.

Sytuacja w której się znaleźliśmy dla jednych (firm, projektów) może oznaczać zagrożenie dla innych nowe projekty.

Portfolio Management w czasie kryzysu Sketchnoting
Portfolio Management w czasie kryzysu Sketchnoting

Ja miałem niezmierną radość w przygotowaniu notatki wizualnej, sketchnotki (sketchnoting). Dzielę się nią tutaj.